Általános hibák az edzésen!

Te melyiket követed el?

Mint tudjuk a bunyó nem játék, ha félvállról veszed akkor egészen biztosan el fognak maradni a sikerek. Első sorban fejben kell rendet rakni és a saját reális céljaidat kell felállítanod. Mégis vannak alapvető hibák, amit a legtöbb bunyós elkövet és ezért a teljesítmény amire képesek sosem jön ki belőlük.

Lássuk most ezeket a hibákat és fogadjátok szeretettel a tanácsainkat a megoldásokat illetően!

Utolsó vagy minden futáson.

Általában tudni lehet, hogy aki az utolsó helyen kullog vagy sétál a csapatos futásokon általában nem fog elérni komoly sikereket. Az edzés előtti futások általában 4-5-6 km-es futások, hogy az utána következő edzésmunka még elvégezhető legyen. Ha mindig 5-10 perccel a többiek után érsz be, az egy üzenet neked és az edződnek is, hogy nem veszed komolyan az edzésmunkát.

Megoldás:

Futni elvileg nem az edzéseken kellene, hiszen ilyenkor úgymond technikai munkától veszed el az időt. Azonban az edzők tudják, hogy a legtöbb srác nem fog elmenni magától futni, ezért muszáj beépíteni a csoportos edzésekbe. Ha nem bírod a tempót és a távot, akkor bizony csak rajtad áll, hogy egyedül elmész-e futni és megpróbálsz-e javítani a teljesítményeden. Ha magad felé nincsen bizonyítási vágyad, akkor az edződtől se várd el, hogy 100%-osan higgyen benned.

Mivel a bunyóhoz bizony izom is kell, nem árt felkészülnöd a kihívásra, ugyanis a futás az izom egyik legnagyobb „ellensége”. A megfelelő táplálék kiegészítők mint pl. a BCAA viszont segítséget nyújt a vázizom megtartásához.

Egy ideális BCAA edzésekhez: http://bit.ly/2Kjl6rn

Nem használsz megfelelő védőfelszerelést.

Védőfelszerelésen itt most nem a kesztyűt értem, mert az véleményem szerint alapkövetelmény. Ami szintén alapkövetelmény lenne, de itthon csak mostanában kezdik el komolyan venni az pedig a fejvédő. Ha eredményeket akarsz elérni ráadásul hosszú távon, akkor igenis kötelező darab egy jó fejvédő! A fejvédő óvja a fejedet a sérülésektől, tompítja a beható ütések erejét, valamint megóv a szakadásoktól és a véletlen szembe nyúlások kockázatát is jelentősen csökkenti. A legtöbb srác itthon azt mondja, hogy utálja a fejvédőt, de ez csak azért van így mert sosem volt rajtuk egy igazán jó fejvédő! Általános hiba, hogy sok egyesületben a mai napig a verseny fejvédőket használják az edzésekhez is.


Megoldás:

Próba, próba és még egyszer próba! Ezeket a kiegészítőket bizony fel kell próbálni, hiszen a méret és a felhasznált anyagok nagyban befolyásolják a komfort érzésedet. Amikor bemész egy boltba és azt kéred, hogy ajánljanak neked egy jó fejvédőt edzésre, akkor fordíts is hátat amint egy verseny fejvédőt vesznek elő! Ne dőlj be a márkaneveknek, azokat a fejvédőket, amiknek a belseje az izzadtság hatására csúszós lesz rögtön tedd is vissza a polcra. Edzésre az arc, áll vagy orrvédős fejvédők ajánlottak.

A Premium Fight Shop ajánlata: http://bit.ly/2FxR5D8

Kihagyod a magánedzést.

Mivel egy egyéni sportról beszélünk fontos, hogy az egyéni hibáid és erősségeid legyenek csiszolva! Ezt nem tudod elérni egy csoportos edzésen, hiszen az edző nem tud 10-20 embernek egyéni feladatokat adni.

Megoldás.

Ha eredményeket akarsz elérni, akkor bizony időt kell szakítanod a személyi edzésekre is, amikor az edző figyelme csak rád összpontosul. Bizony lehet, hogy iskola vagy edzés előtt kell bemenned a terembe, hogy meg tudjátok oldani ezt a dolgot, de a személyre szabott iskolázás és a hibák kijavítása mindig kifizetődő. Beszéld meg az edződdel, hogy miként lehetséges heti 2-3 személyi edzés, ha versenyző vagy minden bizonnyal nem fog érte plusz pénzt kérni, vagy nagyon méltányos árat fog mondani.

Egy jó személyi edzőt keresel? A mi tapasztalataink alapján őt ajánljuk: http://bit.ly/2lzjHmD

Kihagyod a kemény sparringokat.

A küzdősport bizony kemény dolog, tényleg nem játék! A kemény mérkőzésekre viszont nem lehet kemény kesztyűzések nélkül felkészülni. Persze ehhez kellenek a megfelelő felszerelések is, mint pl. a fejvédő és a megfelelő méretű kesztyű! Ha ezek a rendelkezésedre állnak, viszont te mégis kerülöd a kemény sparringokat akkor bizony rossz sportágat választottál!

Megoldás.

Szedd össze minden bátorságodat és állj bele a kemény sparringokba. Fontos megjegyezni, hogy a kemény sparring nem az agyatlan verekedést jelenti, hanem a kemény technikás bunyót! Az ilyen bunyóknál az edzőnek is jelen kell lennie, hogy a versenyzők szokják a nehéz szituációkat!

Nem megfelelő kesztyűt használsz.

Ez lehet minőségi kérdés és oz probléma is. Mint tudjuk a technikai edzéshez elég egy 10 vagy 12oz méretű kesztyű is, viszont a sparringokhoz elengedhetetlenek a 14, 16 vagy esetlegesen 18oz méretű darab. A súly után viszont itt van egy égető kérdés, mégpedig a kesztyű minősége. Sajnos a mai piacon, sok-sok nagynevű cég nagyon borzalmas, silány minőségű kesztyűket ad ki ráadásul horror áron. Hidd el, egy rossz minőségű darabért, az elsőre kecsegtetően hangzók 15.000Ft is csak kidobott pénz!

Megoldás.

Ha igazán profin akarsz edzeni, akkor szükséged vagy egy igazán jó kesztyűre is. Érdemes áldozni a kesztyűre, de nem mindegy, hogy mennyit. A piacon 25.000 Ft-tól egészen 278.000 Ft-ig fogsz találni ajánlatokat, de könnyen lehet, hogy pár drágább darab igen silány minőséget képvisel. Mindenképpen kérd ki az edződ véleményét és vásárolj olyan boltban, ahol szakszerű segítséget kaphatsz az eladóktól. Ahol nem tudnak legalább 5-10 percet beszélni a kesztyűről, ott nincsen mögötte tartalom.

A legjobb edzőkesztyű jelenleg a piacon? http://bit.ly/2lX1UXg

Forrás: premiumfightshop.hu

Komment